Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę 1% dla Progresji

PiS nie jest w stanie wszystkich wieloletnich zaniedbań poprzedniego rządu uregulować w jednym roku – przekonywała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, mówiąc o wsparciu, jakie potrzebne jest osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej uczestniczy w środę, 4 października, w Ostrowie Wlkp. w Narodowym Kongresie Rodziny.
 
Minister Rafalska zapowiedziała, że resort pochyli się nad sprawą zasiłku pielęgnacyjnego. Obecnie miesięczne świadczenie wynosi 153 zł.
 
- Ten zasiłek nie był waloryzowany od 11 lat – podkreśliła minister.
 
„Uporządkujemy wszystko”
 
W zeszłym tygodniu w Warszawie opiekunowie osób z niepełnosprawnością protestowali, domagając się m.in. podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego.
 
Rafalska podkreśliła, że PiS nie jest w stanie wszystkich wieloletnich zaniedbań poprzedniego rządu uregulować w jednym roku.
 
- Jeszcze trochę cierpliwości, a uporządkujemy wszystko – zapowiedziała.
 
Minister dodała, że MRPiPS obecnie intensywnie pracuje nad ujednoliceniem orzecznictwa; ma to m.in. związek ze wsparciem finansowym, jakie mieliby otrzymywać opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.
 
- Daliśmy prawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz świadczeń przedemerytalnych tym osobom, które zostawiły swoją pracę zawodową, ponieważ musiały sprawować opiekę nad niepełnosprawnymi podopiecznymi. Po śmierci tych osób ich opiekunowie pozostali bez niczego, dlatego daliśmy im mechanizm do korzystania ze świadczeń na warunkach, jakby wykonywali pracę – wyjaśniła minister.

źródło: www.popon.pl

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive