500 zł z PFRON. Dla kogo? Jak wnioskować?

Od 10 kwietnia 2020 r. osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekunowie mogą składać wnioski o wsparcie w wysokości 500 zł netto w ramach nowego programu pomocowego PFRON. Został on uruchomiony w związku ze stanem epidemii w Polsce, spowodowanym przez COVID-19.

Czytaj więcej...

Rusza całodobowa infolinia dla osób głuchych ws. koronawirusa

Polski Związek Głuchych uruchamia od 1 kwietnia 2020 r. infolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią COVID-19. Infolinia powstała dzięki wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, dotacji Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz środkom własnym Polskiego Związku Głuchych.

Czytaj więcej...

Bardzo ważna decyzja Rady Nadzorczej PFRON w sprawie programu „Aktywny Samorząd”, w związku z pandemią!

Rada Nadzorcza PFRON w obliczu problemów wywołanych pandemią koronawirusa, związanych z realizacją programu „AKTYWNY SAMORZĄD” w ramach środków finansowych przekazanych samorządom powiatowym w 2019 roku, zdecydowała o możliwości wydłużenia terminu dysponowania limitem środków  PFRON przekazanych w ubiegłym roku, a także wydłużenia terminu  rozliczenia tych środków.

Czytaj więcej...

Bezpiecznych Świąt!

Zdrowych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych życzy Zespół Fundacji Progresja!
#zostańwdomu

PFRON wspiera Ciebie

PFRON wspiera Ciebie” to pakiet rozwiązań wspierających osoby z niepełnosprawnościami w okresie pandemii koronawirusa. Działania wprowadzone przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynikają z rządowej Tarczy Antykryzysowej.


- PFRON wprowadza konkretne rozwiązania dla grup zaangażowanych w rehabilitację zawodową

i społeczną osób niepełnosprawnych.— mówi prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz- Naszym celem jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa niepełnosprawnych na rynku pracy

i okazanie solidarności z nimi w tym trudnym okresie.

Proponujemy  szereg konkretnych rozwiązań dla różnych grup naszych beneficjentów:

Osoby niepełnosprawne

dofinansowanie kosztów opieki domowej przy zawieszonych działaniach WTZ
Organizacje III sektora realizujące zadania zlecone

możliwość rozliczenia umów bez konieczności zwrotu środków, mimo  niezrealizowania założonej
w tym okresie wielkości wsparcia lub działań pod warunkiem, że projekty zostaną zrealizowane
w późniejszym terminie
Pracodawcy

ulgi w regulowaniu należności z tytułu wpłat przez odroczenie terminu płatności lub rozłożenie jej na raty;
zwiększone kwoty dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników
Samorządy

podtrzymanie dofinansowania działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładów Aktywności Zawodowej w okresie zawieszenia ich działalności w czasie pandemii;
wsparcie samorządów, które uruchomiły dodatkową pomoc w związku z epidemią w ramach jednego z modułów programu Rady Nadzorczej PFRON;
możliwość ubiegania się przez organizatora ZAZ o rekompensatę wynagrodzenia wypłaconego pracownikom niepełnosprawnym
Istotnym  udogodnieniem dla pracodawców jest możliwość załatwienia wszelkich formalności online przez platformy sow.pfron.org.pl, sod.pfron.org.pl oraz pracodawca.e-pfron.pl
a związane z tym pytania można zadać przez infolinię 22 581 84 10 w godz. 9-15. Dodatkowo
w oddziałach uruchomiono samoobsługowe punkty składania wniosków.

 Osoby z niepełnosprawnościami  skorzystać mogą z platformy sow.pfron.org.pl, a wszelkie pytania zadać przez infolinię pod numerem 517 373 975 od poniedziałku do piątku w godzinach od  9:00-20:00.

Więcej informacji można uzyskać pod linkiem pfron.org.pl, w zakładce PFRON WOBEC KORONAWIRUSA.


źródło: www.pfron.org.pl

Cała Polska objęta wsparciem SOW!

Już wszystkie 380 powiatów w Polsce podpisało porozumienie i wdrożyło System SOW. System SOW został wdrożony w jednostkach samorządu powiatowego w całej Polsce - z radością informujemy, że podpisaliśmy 380 porozumień dotyczących przystąpienia do systemu SOW.

Czytaj więcej...

Orzeczenia o niepełnosprawności bez osobistego stawiennictwa

Niecodzienne okoliczności wymagają niestandardowych działań. Aktualnie lekarze mogą wydawać orzeczenia o niepełnosprawności bez bezpośredniego badania, na podstawie dołączonej do wniosku dokumentacji. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała rozporządzenie w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Ważne dla organizacji pozarządowych korzystających ze wsparcia PFRON

W związku z trudnościami w realizacji zadań zlecanych organizacjom pozarządowym wywołanymi epidemią koronawirusa, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zmienił zasady realizacji i rozliczania umów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Rodzicu, dostaniesz dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – to jeden z zapisów przyjętego przez Sejm pakietu rozwiązań dla pracodawców i pracowników– tzw. tarczy antykryzysowej. Na dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli też liczyć opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive