image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

poniedziałek i środa
14.00 - 18.00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11.30 - 15.00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
9.00 - 15.00

kontakt

Kupowanie leków wysyłkowo i zdalne potwierdzanie uprawnień do wyrobów medycznych – takie ułatwienia wprowadza rządowa ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia, której pierwsze czytanie odbyło się podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Zdrowia.

Rządowy projekt ustawy dotyczy m.in.Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Ma ono służyć uzyskiwaniu informacji m.in. o świadczeniach zdrowotnych udzielonych i planowanych, receptach refundowanych, listach osób oczekujących w kolejce, gotowych wynikach badań, co umożliwi pacjentowi szybkie umówienie wizyty u lekarza.

Wyroby medyczne bez wizyty w oddziale NFZ
IKP pozwoli także na zdalne wystawianie recept dla pacjentów kontynuujących leczenie lub zleceń na środki medyczne przez pielęgniarki lub położne, jeżeli jest to uzasadnione stanem zdrowia. Podczas pracy nad ustawą wprowadzono poprawki dotyczące osób z niepełnosprawnością.

- Poprawki likwidują biurokratyczny obowiązek udawania się przez osoby niepełnosprawne do wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia w celu potwierdzenia uprawnień do wyrobów medycznych. To się będzie robiło elektronicznie – mówił na posiedzeniu wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Leki wysyłkowo
Druga z wprowadzanych poprawek dotyczy sprzedaży leków.

- Celem poprawki jest umożliwienie sprzedaży wysyłkowej leków osobom niepełnosprawnym – powiedział poseł Tomasz Latos (PiS), autor tej poprawki.

Jak czytamy w sprawozdaniu komisji, ustawa dopuszcza prowadzenie przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych z przepisu lekarza, jeżeli produkty te zostały przepisane osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności (bez rozróżnienia na stopnie). Posiadanie orzeczenia będzie zaś można potwierdzić poprzez oświadczenie składane przez osobę chcącą nabyć dany lek. Na razie nie jest ustalona forma tego oświadczenia – czy będzie trzeba składać specjalny wniosek, czy wystarczy ustnie potwierdzić posiadanie orzeczenia.

Jak podkreślił wiceminister Cieszyński, odbędą się konsultacje z farmaceutami dotyczące listy leków, które nie będą mogły być sprzedawane wysyłkowo. W związku ze zgłoszonymi poprawkami projekt trafił ponownie do Komisji Zdrowia.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Wpłać online

800 200 258BEZPŁATNA INFOLINIA PION kontakt z psychologiem

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive