image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

Podmioty publiczne, w tym także placówki medyczne, mają mieć obowiązek zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami m.in. poprzez dostosowane strony internetowej i aplikacji.

Nowe przepisy wprowadzają mechanizm kontroli obywatelskiej – każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła złożyć wniosek o zapewnienie dostępności. Jeśli dana placówka się z tego obowiązku nie będzie nagminnie wywiązywała, może otrzymać grzywnę, która nakładana wielokrotnie może osiągnąć wysokość nawet 200 tys. zł.
Podziel się artykułem:
21 lutego 2019 r. Sejm RP przyjął ustawę o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, która ustanawia nowy standard dostępności cyfrowej m.in. w publicznym systemie ochrony zdrowia. Jednocześnie w dalszym ciągu procedowany jest projekt ustawy o dostępności, który stanowi kluczowy instrument realizacji programu Dostępność Plus mającego zapewnić swobodny dostęp do dóbr i usług dla osób z niepełnosprawnościami. Projektowana ustawa ustanawiać ma minimalne wymogi związane z dostępnością w jej wymiarze architektonicznym, informacyjnym oraz, podobnie jak przyjęta już przez Sejm ustawa, cyfrowym.

Możliwe, że to nie wszystkie zmiany związane z tematem dostępności, na które powinny zwrócić uwagę podmioty lecznicze. Program Dostępność Plus przewiduje też wprowadzenie tego zagadnienia w proces udzielania zamówień publicznych.  

Mając na uwadze, że rok 2019 może okazać się kluczowym rokiem pod kątem realizacji projektów związanych z e-zdrowiem (obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, przejście na system e-recepty), warto prześledzić jakie będą nowe wymogi związane z dostępnością cyfrową.

źródlo: www.nie-pelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.