image

Psycholog

Indywidualne wsparcie psychologicznie dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur psychologa

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

umów spotkanie

image

INFOLINIA: 800 200 258

Bezpłatna infolinia - kontakt z psychologiem

bezpłatna infolinia

wtorek i czwartek
15:00 - 20:00

800 200 258

image

Radca prawny

Bezpłatne porady prawne dla osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i opiekunów.

dyżur radcy prawnego

wtorek i czwartek
11:00 - 15:00

umów spotkanie

image

Specjaliści PION

Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami w Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION.

biuro PION

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

kontakt

- Zgodnie z obietnicą sprzed roku, chcemy przeznaczyć środki na comiesięczny, stały dodatek dla wszystkich osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenia jakiegokolwiek życia samodzielnie – zapowiedział 19 maja 2019 r. premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Krakowie.

– Tym ludziom chcemy w jak najkrótszym czasie, w najbliższych kilku miesiącach przekazać stały, comiesięczny dodatek. Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia.

Wcześniej przemawiał prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który powiedział:

- Jest w Polsce ta trudna, tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy nowe propozycje! Mamy kolejny „plus” do naszej piątki.

Coraz bliżej sprawiedliwego systemu
Szczegóły wyłożył premier Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj pokazujemy następny etap realizacji naszego programu społecznego, który jednocześnie jest oparty o wysoką wiarygodność, ponieważ my, tak jak rok temu obiecaliśmy, wdrażamy pierwsze postulaty szerokich środowisk osób z niepełnosprawnościami – mówił premier Morawiecki.

Przypomniał m.in. o zrównaniu rent socjalnych z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

- Obiecaliśmy wtedy coś więcej, obiecaliśmy przegląd naszego systemu orzecznictwa, usprawnienie całego systemu działań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i różnych innych ciał orzeczniczych – podkreślił Mateusz Morawiecki. – Te prace postępują, jesteśmy coraz bliżej systemu, który będzie sprawiedliwy w tym jednym z najsmutniejszych wymiarów życia społecznego. Bo przecież ci ludzie, których dotknęły takie straszne nieszczęścia, którzy są zupełnie niezdolni do samodzielnego życia, do samodzielnej pracy, muszą otrzymywać coraz większą pomoc.

Ulżyć poszkodowanym przez los
Premier Morawiecki jako źródła finansowania tej zwiększonej pomocy podał potencjalną wygraną przed sądem w Luksemburgu w sprawie podatku handlowego, a także Fundusz Solidarnościowy, na który wpływają już pierwsze środki.

- Zgodnie z obietnicą sprzed roku, chcemy przeznaczyć te środki oraz te z wygranego procesu w sprawie podatku handlowego na comiesięczny, stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenia jakiegokolwiek życia samodzielnie – podkreślił premier Morawiecki. – I tym ludziom chcemy w jak najkrótszym czasie, w najbliższych kilku miesiącach przekazać w ramach naszej polityki społecznej stały, comiesięczny dodatek. Będzie to najprawdopodobniej, bo to wszystko jeszcze jest cały czas liczone, 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia, ponieważ właśnie te osoby są pozbawione w dzisiejszym naszym systemie opieki nad osobami z niepełnosprawnościami szeregu różnych dodatków.

Premier zaznaczył, że od dwóch lat system wsparcia jest modyfikowany, by był bardziej sprawiedliwy.

- Teraz dodatkowo idziemy jeszcze o krok dalej, żeby ulżyć osobom najbardziej poszkodowanym przez los. Osobom, którym państwo musi pomagać – podkreślił Mateusz Morawiecki. – I zrobimy to, to jest nasze zobowiązanie.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Przekaż 1,5% dla Progresjibezpłatnie wypełnimy Twój PIT

Narzędzia relaksacyjne

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
„Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” prowadzony jest przez Fundację Progresja.