Od 1 czerwca renciści mogą więcej dorobić do swoich świadczeń

Od 1 czerwca seniorzy mogli więcej dorobić do swoich świadczeń – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Renciści oraz osoby pobierające wcześniejsze emerytury będą mogli zarobić bez żadnych konsekwencji do 3732,10 zł. Po przekroczeniu tej kwoty świadczenie będzie zmniejszane lub zawieszane.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla zakładów pracy chronionej

Odnosząc się do treści artykułu „Firmy zagrożone utratą statusu zakładu pracy chronionej” opublikowanego w dniu 21 maja 2020 r. w Dzienniku Gazeta Prawna należy wskazać, że w ocenie Funduszu regulacje zawarte w przepisach dotyczących działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mają na celu w przypadku zakładów pracy chronionej przede wszystkim dążenie do zachowania miejsc pracy i są one komplementarne z pozostałymi uregulowaniami dotyczącymi powszechnych form wsparcia.

Czytaj więcej...

Od 25 maja otwierają się urzędy administracji publicznej, w tym samorządowe

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrzych i Administracji.

Czytaj więcej...

Tarcza antykryzysowa – najważniejsze zmiany

Najnowsze zmiany w ramach Tarczy Antykryzysowej przynoszę liczne rozwiązania korzystne m.in. dla rodzin, emerytów, osób prowadzących działalność gospodarczą czy zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej...

Miliardy złotych na kontach przedsiębiorców

Ze wszystkich instrumentów wsparcia, jakie oferuje tarcza antykryzysowa, przedsiębiorcy otrzymali łącznie już blisko 10,5 mld zł. Jest to efekt sześciu tygodni działania specustawy mającej na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej...

Szkoła dla wszystkich. Projekt pomoże dzieciom ze specjalnymi potrzebami

Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli i pracowników obsługi, zakup niezbędnego wyposażenia i dostosowania architektoniczne, ale także wytyczne jak zorganizować edukację dla dzieci z niepełnosprawnościami i  specjalnymi potrzebami, w tym mutyzmem czy z zaburzeniami psychicznymi – to tylko niektóre z elementów projektu „Dostępna Szkoła”.

Czytaj więcej...

Badania lekarskie i szkolenia BHP w dobie koronawirusa

Zatrudniasz pracownika? Kończą Ci się badania okresowe? - w związku z zagrożeniem związanym z COVID-19 wprowadzono przepisy szczególne. Przeczytaj, jakie zmiany obowiązują w zakresie wykonywania profilaktycznych badań lekarskich pracowników oraz szkoleń BHP.

Czytaj więcej...

Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive