Przypominamy, że to już ostatnie dni rozliczania deklaracji podatkowych za 2020 rok. Zapraszamy do naszych biur przy ul. Tuwima 34 i Deotymy 24. PITy rozliczamy do 29.04.2021 do godziny 12:00. U nas bezpłatnie i szybko rozliczysz swój PIT.

Od 1 kwietnia w naszym kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Po raz pierwszy w historii samospis internetowy jest obowiązkowy i realizowany w pełni przy użyciu interaktywnego formularza.

Raz po raz głośno jest o zmasowanych próbach wyłudzania danych np. logowania do banku poprzez fałszywe maile czy smsy albo usiłowaniu wyłudzania pieniędzy – zwłaszcza od osób starszych – metodą na wnuczka czy policjanta.

Trzynasta emerytura to znaczące wsparcie dla wielu emerytów i rencistów. – Od 1 kwietnia br. świadczenie trafiło już do 3,7 mln osób. W sumie będzie to 9,8 mln osób. – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Do projektu nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia ws. wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie wprowadzono m.in. nową pozycję cewników hydrofilowych oraz zaplanowano zwiększenie limitów cenowych na refundowane środki absorpcyjne.

Przeciwdziałanie bezdomności, wspieranie podmiotów w dostosowaniu odpowiednich placówek dla osób pozbawionych dachu nad głową, inspirowanie i promowanie innowacyjnych działań w tym zakresie – to jedne z głównych celów programu „Pokonać bezdomność.

Sejm przyjął 15 kwietnia część poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Posłowie zgodzili się m.in. na wydłużenie okresu obowiązywania dotychczasowych standardów dotyczących poziomu zatrudnienia i kwalifikacji pracowników w określonych placówkach opieki całodobowej.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany o dwa tygodnie dłużej, do 25 kwietnia – poinformowała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Powodem tej decyzji jest sytuacja pandemiczna.

Jeśli treść orzeczenia wydanego przez lekarza orzecznika ZUS niejednoznacznie określa fakt występowania tzw. schorzenia szczególnego, konieczny będzie dodatkowy dokument, który potwierdzi rodzaj schorzenia – wyjaśnia PFRON.

Osoby, które przeszły COVID-19 w ostatnich sześciu miesiącach, stały się bardziej podatne na depresję, psychozy, wylewy oraz demencję – stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego. O wynikach ich badania poinformował serwis BBC News.