W nawiązaniu do artykułu prasowego „PFRON blokuje wypłatę dopłat do pensji” opublikowanego 20 listopada br. w Dzienniku Gazecie Prawnej informuję, że działania podejmowane przez PFRON mają umocowanie w art. 26a ust. 9b ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych o rehabilitacji.

Do 4 grudnia br. studenci z niepełnosprawnością z kierunków informatycznych mogą aplikować do programu stypendialnego Google na rok akademicki 2021/2022. Stypendium wynosi 7 tys. euro.

„Dobry Start” to świadczenie w wysokości 300 złotych, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. Jeszcze tylko do 30 listopada włącznie rodzice mogą składać wnioski o tego typu wsparcie

Pracodawca ma udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych informacje o pracownikach, którzy odbywają kwarantannę lub są objęci izolacją – podał w piątek, 13 listopada, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dane te są potrzebne do wypłaty zasiłku chorobowego.

Poseł PiS Kacper Płażyński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg z apelem o zniesienie zakazu podejmowania pracy zarobkowej przez otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne opiekunów osób niepełnosprawnych.

Od 16 listopada 2020 r. usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników jest już dostępny w całym kraju. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu.

Kwota świadczenia pielęgnacyjnego w 2021 r. wyniesie 1971 zł netto. 12 listopada 2020 r. ukazało się obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego w 2021 r. 

Osoby, które aktywnie posługują się dwoma językami są mniej podatne na rozwój zaburzeń poznawczych prowadzących do demencji – informuje pismo „Neuropsychologia”.

Wynagrodzenie w czasie izolacji pracownika oczekującego na wynik testu na COVID-19 może budzić pewne wątpliwości pracodawców. Na jakiej podstawie i na jakich zasadach należy dokonać wypłaty?