Fundacja Progresja

Organizacja pożytku publicznego - KRS 0000378180

Wesprzyj nas...

Pomóż nam pomagać innym.

Przekaż darowiznę1,5% dla Progresji

Fundacja Progresja powstała w marcu 2011 roku Naszym celem jest poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych oraz zwiększenie ich zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Działania organizacji realizowane są dzięki zaangażowaniu i pracy 17 osobowego zespołu, w tym 10 osób niepełnosprawnych. Ciągła analiza potrzeb i problemów środowiska osób niepełnosprawnych, uzupełniona o cykliczne badania własne, pozwala nam adekwatnie dobierać działania, by skutecznie przyczyniać się do poprawy sytuacji tych osób.

Od 1 kwietnia 2011 roku prowadzimy Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych - PION, który obecnie mieści się w lokalu dostępnym dla osób niepełnosprawnych przy ul. Deotymy 24 w Słupsku.

Przez 13 lat naszej działalności udzieliliśmy ponad 48000,000 porad, z których skorzystało blisko 48000 osób niepełnosprawnych i pracodawców. Dodatkowo dzięki zrealizowanym projektom w ostatnich latach udało nam się podnieść kwalifikacje zawodowe ponad 180 osobom niepełnosprawnym. Ponadto przeprowadziliśmy kampanie informacyjne, mające na celu zmianę postaw społeczeństwa wobec osób niepełnosprawnych, w tym również zwiększenie wiedzy pracodawców na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych.  

W ramach PION świadczyliśmy bezpłatne porady radcy prawnego i psychologa, z których skorzystało ponad 9700 niepełnosprawnych osób. Dodatkowo na stronie internetowej www.progresja.slupsk.pl zamieściliśmy ponad 3080 artykułów. Staramy się na bieżąco, a przede wszystkim rzetelnie informować o najważniejszych sprawach dotyczących osób niepełnosprawnych i pracodawców.

Trzykrotnie byliśmy organizatorami Wystawy sprzętu rehabilitacyjnego „Progresja”, która objęta została honorowym patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział łącznie ponad 1400 osób zainteresowanych asortymentem prezentowanym przez firmy i organizacje pozarządowe. Podczas realizacji tych działań wspierała nas 60 - osobowa grupa wolontariuszy.

Podsumowanie naszej pracy przyniosło wiele satysfakcji i potwierdziło, że nasze działania są skuteczne i potrzebne. Dołożymy wszelkich starań by kolejne lata były dla Fundacji równie owocne.

Nr konta bankowego:

Wpłać online

Wypełnij PIT on-lineprzekaż 1,5% Fundacji Progresja

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1,5% Fundacji Progresja